Rozumný investor

 

Investujte jednoduše a inteligentně

Vysoký výnos za nízkého rizika je možný. Pokud víte, co kupujete, a nenutíte se zbohatnout přes noc.

Investujte se znalostmi

Cílem projektu Rozumný investor je podpořit ty, kteří chtějí investovat sami, ale nemají dostatečné znalosti či zkušenosti, případně nemají čas věnovat se detailnímu výzkumu investičních příležitostí. Jako soukromý investor na plný úvazek se snažím pomoci. Věřím totiž, že mnoho z nás dokáže úspěšně investovat, pokud má k dispozici ty správné znalosti, a pokud má dlouhodobou orientaci.

Rozumný investor má dvě hlavní části: Youtube kanál, který má vzdělávací funkci, a Portál rozumného investora, kde ke vzdělávání přidávám také své detailní analýzy podniků a sektorů, a také svá dvě portfolia, díky čemu můžete vidět, jak své investice spravuji a kde přesně mám své vlastní peníze. Věřím v učení se na konkrétních příkladech v praxi.

Mé osobní portfolio

Členové Portálu vidí mé osobní portfolio a také jsou informováni o mých transakcích. Spravuji dividendové s orientací na pasivní příjem a růstové portfolio s dlouhodobým horizontem.

Analýzy podniků

Jádrem úspěšného investování je detailní analýza akcií. Členové Portálu mají přístup ke všem mým analýzám, z nich ty nejzajímavější jsou pravidelně aktualizovány.

Investiční vzdělávání

Na Youtube se věnujeme investičním principům a také rozebíráme vybrané podniky. Detailnější materiály jsou poté na Portálu.

Ing. Jindřich Pokora, M.A.

S radostí šířím své znalosti a zkušenosti ohledně investování a budování bohatství s ostatními

jindrich pokora

Každý by si měl najít způsob investování, který mu sedí.

Věřím, že mnoho lidí je schopno investovat si samo bez nutnosti platit vysoké poplatky bankám či dalším finančním institucím.

Snažím se podporovat ty, kteří chtějí investovat do podniků (akcií) sami, ale nemají potřebné znalosti či čas, aby si zajistili dlouhodobý úspěch.

Mou hlavní službou je Portál rozumného investora.

Rozumný investor

Jak investuji

Specializuji se na investování do podniků (akcií) po celém světě na základě fundamentální analýzy s dlouhodobou orientací. V rámci svých dvou portfolií investuji své vlastní peníze a vyhledávám akcie s nízkým rizikem (nízký dluh podniku, kvalitní management, trvající konkurenční výhoda…) a vysokou potenciální odměnou (podnik generuje významné množství hotovosti pro vlastníky, vývoj v podnicích, který trh nevidí, investice do perspektivních sektorů…).

Zajímá mě, jak růst hodnoty podniku, tak i dividendy. V dividendovém portfoliu se orientuji na budování pasivního příjmu, zatímco v růstovém portfoliu je mým cílem akumulace kapitálu. Detailní analýza podniku založená na znalosti podnikání i finanční pozice podniku spolu s dlouhodobou orientací dovoluje dosahovat vysokých výnosů při nízkém riziku.

Cena je to, co zaplatíte, hodnota je to, co dostanete.

– Warren Buffett
rozumny investor

Email

jindrich@rozumnyinvestor.cz

Jak mě lépe poznat

Navštivte Youtube kanál Rozumný investor

Zjistěte více o Portálu rozumného investora