Workshopy

Protože nejvíce se naučíme, kdy jsme aktivně zapojení…

Pořádám jednodenní víkendové workshopy u mě doma (Líšnice, 252 10). Max. počet účastníků je 8 osob. Aktuálně nejsou vypsané žádné konkrétní budoucí termíny. Očekávané budoucí termíny: podzim/zima 2024. Pokud máte zájem se v budoucnu zúčastnit, prosím kontaktujte mě. Dám vám vědět, až vypíšu další termíny.

Workshop pro začínající investory

Požadavky: zájem učit se o investování do akcií

Workshop je určen pro investory začátečníky. Bavíme se o identifikaci dobré a špatné investice z pohledu ohodnocení podkladového byznysu a celkové hodnoty společnosti. Účasníci si mají možnost vyzkoušet teoretické úvahy na příkladech z praxe. Žádná náročná matematika ani rozsáhlé tabulky. Jen selský rozum a byznys přemýšlení.

Workshop pro pokročilé investory

Požadavky: zájem učit se o investování do akcií, chápání základních parametrů byznysu (např. znát rozdíl mezi cash flow a ziskem, schopnost vyjmenovat tři společnosti, které jsou cyklické, či vědět, co je to EBIT), znalost angličtiny na úrovni porozumění psanému textu. Nemusíte se cítit, že jste „pokročilými investory“, stačí být mírně pokročilí, tedy máte nějakou základní orientaci. (Základní orientaci poskytuje např. můj online kurz Praktický úvod do akciového investování.)

Workshop je určen pro ty, kteří chtějí prohloubit svou schopnost odhadu hodnoty společnosti a poznat další zajímavé lidi se stejným zájmem. Věnujeme se konkrétním příkladům z praxe, účastníci se zapojují do samostatné činnosti pod vedením lektora.

Workshop: Finanční výkazy

Požadavky: Zájem učit se. Znalost angličtiny na takové úrovni, abyste rozuměli anglickým výrazům používaným ve finančních výkazech (Revenues, Borrowings, Accounts Payable, Net Profit…). 

Workshop je určen pro ty, kteří chtějí hlouběji proniknout do finančních výkazů společnosti. Díváme se na to, jak finanční výkazy (rozvaha, výsledovka, cash flow) vznikají, účastníci mají příležitost pracovat na případových studiích z praxe.

Zpětné vazby z konaných workshopů

8.6.2024 jsem se zúčastnil investičního workshopu Jindřicha Pokory. Dříve jsem se již několika investičních seminářů zúčastnil a tento workshop byl koncipován výrazně jinak. Hlavní specifikum tohoto investičního workshopu byl nižší počet účastníků, což umožnilo osobnější přístup a lepší poznání mezi jednotlivými účastníky. Velmi jsem ocenil jednoduchost workshopu. Byl kladen spíše důraz na použití logiky při investování než na složité vzorce a výpočty. Všechny informace pro mě byly snadno pochopitelné a nebyly používány žádné složité vzorce. Nejvíce se mi líbilo detailní srovnání dvou kvalitních byznysů z podobných oborů. Z tohoto srovnání jsem si odnesl nejvíce. Výborná věc byla také týmová práce na pochopení a ocenění byznysu spojený s následnou prezentací a diskuzí. Během workshopu bylo diskutováno velké množství témat a naučil jsem se spoustu nových věcí. Jediná věc, kterou bych vytknul, byla absence kávy. Celkově se jednalo o výborné využití peněz a času a určitě mohu jen doporučit.

– Kamil, 28 let, auditor

Celkove urcite super zkusenost a mel jsi to pekne naplanovane. Zase se mi hodnoceni podniku a cteni financnich vykazu vrylo pod kuzi o trochu vic.

– Lukáš

Workshop proběhl v příjemném domácím prostředí. Jindřich si připravil zajímavý program obsahující teoretické části finanční analýzy s praktickými cvičeními, což bylo super.  V rámci daných témat jsme společně diskutovali a probírali své zkušenosti. Společný workshop byl zakončen zábavnou investorskou hrou. Abych nezapomněl, příjemným překvapením byla Jindřichova prezentace jeho kulinářského umění, to si také nenechte ujít 😊.

Workshop mohu vřele doporučit mírně pokročilým účastníkům. Nebojte se připravit vlastní otázky a témata, která byste chtěli prodiskutovat.

– Pavel, IT specialista

Workshop se mi moc líbil. Zejména proto, že se nejednalo o pasivní přijímání informací, ale každý byl zapojen do diskuse/besedy/prezentace a vše bylo interaktivní formou, přičemž byly využívány jako případové studie věci ze skutečné investorské praxe (například sázka na vývoj ceny BTC) a naučila jsem se lépe interpretovat údaje z výkazů společností (co z nich vyčtu, abych mohla lépe odhadnout hodnotu podniku), což bylo mým cílem. Moc se mi líbila i závěrečná hra, kde jsem si mohla vyzkoušet být v pozici managementu. Navíc jsem se na workshopu mohla setkat se zajímavými typy lidí, přičemž každý do daného tématu přispěl nějakou osobní investiční zkušeností. Skupinka myslím byla tak akorát veliká (7 účastníků), aby každý dostal prostor se vyjádřit. Byla jsem ráda, že jsem mohla Jindřicha poznat více i na osobní rovině a třešničkou na dortu byl i výborný vegetariánský oběd, kde většina ingrediencí byla z Jindřichovy zahrádky :-).

– Lucie, 38 let, daňová poradkyně

Za mě se workshop povedl na jedničku. Rozložení času a činností bylo akorát, kde nikde nebylo prázdné místo, ale zároveň dostatečně volné k vedení běžných konverzací mimo, jak s Jindrou, tak s ostatními účastníky workshopu. Velmi obohacující bylo srovnávání výkazů dvou podobně fungujících firem za určité období a praktické hledání rozdílů na základě finančních výkazů, po kterém následovala samostatnější část v párech s možností volby z vícero investičních tezí. Konec workshopu byl zakončený až nečekaně zábavnou a praktickou hrou zároveň, která kromě pobavení přinesla větší praxi ve výpočtech návratnosti těžaře ropy. Jindra je velmi ochotný, příjemný a stručný lektor.

– Ivan, 27 let

Jsem velice rád, že se mi povedlo zaregistrovat na workshop. Pro mě to mělo hodnotu na mnoha úrovních. Jako samotný zážitek to bylo velmi příjemné od začátku do konce. Jindřich nastolil vskutku specifickou atmosféru, kterou si lze dopředu jen těžko představit. Z lektorského hlediska to byl promyšleně pojatý kroužek pro dospělé „Investování hrou“, na kterém se příjemně bavíte a až pak si všimnete, že jste se vlastně něco i naučili. Skladba lidí byla inspirativní a i poslech volných hovorů investorů o investování na různá témata. Někoho mohlo dopředu asi vystrašit, že to bude náročné, že není dost „pokročilý“ nebo že neumí dost dobře anglicky. Já měl třeba dopředu z popisu workshopu mylnou představu, že budeme v angličtině číst a také v ní shrnovat vyčtené poznatky. Nakonec se ukázalo, že budeme mluvit prostě česky 🙂 Jako borůvka na RAW dortu byl Jindra jako kuchař a jeho občerstvení. Pokud by byly podobné akce i v budoucnu, tak se pokusím o opětovnou účast.

– Lukáš, podnikatel

Den strávený na workshopu se mi moc líbil, atmosféra malé skupiny umožnila dobře sdělovat názory, nikdo se tak necítil bez možnosti zapojit se aktivně do diskuze. Aktivity byly předem připravené, harmonogram rozvržen do tématických modulů s přestávkou mezi jednotlivými tématy a bonusem byl výborný oběd. Bylo příjemné poznat Jindru osobně, mít možnost diskutovat akcie i jiná témata a seznámit se s dalšími zajímavými lidmy, kteří se zajímají o hodnotové investování. 

– Hynek

Workshop pro mě byla neocenitelná zkušenost. Celý den byl skvěle připravený program. Bylo super, že jsme byli všichni v jedné místnosti a bylo nás tak akorát, abysme se navzájem mohli poznat a diskutovat spolu v neformálním duchu. Diskuze nad finančními výkazy dvou vybraných firem a společná diskuze o těchto firmách mezi všemi účastníky byla obohacující. Samostatná analýza a následná prezentace analyzované firmy byla taky hodně zajímavá zkušenost. Bylo skvělé, že v průběhu dne byla i možnost diskuze s ostatními účastníky. Zajímavé poznat i druhé lidi a jejich zkušenosti s investováním. Ještě jednou moc děkuju za zorganizování.

– Marek

Byla to příjemně strávená neděle se zajímavými lidmi. Rozhodně to bylo inspirativní pro mou další práci a obohatilo to mé přemýšlení o investování.

– Petr

Email

jp@jindrichpokora.cz

Jak mě lépe poznat

Navštivte YouTube kanál Jindřich Pokora.