O mně

jindrich pokora

Ing. Jindřich Pokora, M.A.

Věnuji se investování do veřejně obchodovaných společností (akcií) na plný úvazek. Vystudoval jsem na katedře Podnikového řízení (ESF MUNI Brno) a institutu CERGE-EI v Praze pod Českou akademií věd, kde jsem studoval ekonomii a aplikovanou statistiku. Na obou místech jsem studoval PhD programy. Nejcennějším předmětem pro investování byly v Brně účetnictví a daně, zatímco v Praze to byla statistika a behaviorální finance. 6 let jsem působil v podnikovém poradenství pro velké firmy. To mi dalo neocenitelný vhled do toho, jak podniky skutečně fungují.

K mému osobnímu investování neodmyslitelně patří vzdělávací aktivity. Svou každodenní práci ohledně akcií sdílím na Portálu. Vyvořil jsem také samostatné menší online kurzy: Praktický úvod do akciového investování a Kurz finanční svobody.

Dříve jsem silně koktal a jako svůj koníček vedu projekt bezkoktani.cz, kde pomáhám ostatním s dosažením plynulé řeči bez námahy. Je to naplňující a smysluplná práce s těmi několika z nás, kteří zápasí se sebevyjádřením se. V rámci této aktivity jsem napsal knihu Psychosomatika koktání a stal se certfikovaným koučem International Coach Federation.

Intenzivně se věnuji osobnímu rozvoji, který zahrnuje principy jako přijetí odpovědnosti, identifikace smyslu mého snažení, dosahování cílů, kultivace zdravých zvyků, empatie, pokora či tolerance. Vedu diskuzní kroužky osobního rozvoje (část záznamů na YouTube) a je také možné se mnou mít osobní koučink.

Investiční úspěch závisí také na osobním charakteru

Investování nemusí být jen o úsilí vydělat peníze. Můžeme ho také využít k osobnímu rozvoji.

N

Dlouhodobá orientace

N

Touha učit se

N

Ochota přiznat chybu

N

Akumulace znalostí

N

Radost z procesu

N

Pozornost na detail

N

Naslouchání různým pohledům

N

Závazek k excelenci

$$$

Ta největší výhoda, kterou soukromý investor může mít, je dlouhodobá orientace.

– Seth Klarman

Velmi rád Vás budu podporovat na Vaší cestě

Email

jp@jindrichpokora.cz