Portál

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, případně problémy s Portálem, neváhejte mě kontaktovat.

Portál funguje jako placený online kurz na teachable.com. Obsah neustále aktualizuji, přidávám další sektory a podniky a celkový objem materiálů se tak stále rozrůstá.

Nabízím 21 dní na vrácení peněz. Po uhrazení kurzu získáte přístup k plnému obsahu, a pokud zjistíte, že to není něco pro Vás, v rámci prvních 3 týdnů můžete požádat o navrácení své platby, jednoduše, bez udání důvodu. Je pro mě důležité, abyste získali něco, s čím budete spokojeni.

Vše pro investice do akcií na jednom místě.

Portál je primárně pro někoho, kdo si chce sám investovat, ale nemá dostatečné znalosti či čas.

Na Portálu zveřejňuji všechny své materiály, které používám k investování: úvodní analýzy sektorů a podniků včetně pravidelných aktualizací. Jsou zde také dvě má portfolia, která spravuji: dividendové a růstové.

Spravování Portálu věnuji většinu svého pracovního času: hledám investiční příležitosti, sleduji vybrané společnosti a také rozvíjím vzdělávací sekci Portálu tak, abyste měli vše na jednom místě.

Portál se tak neustále rozrůstá, a nashromážděné znalosti se tak akumulují. Jako při dobré investici…

Vývoj hodnoty portfolia, které na Portále spravuji, v čase:

V období 1.1.2019 – 18.11.2022 celková návratnost vložených financí činila +124 %. Růstové portfolio je modelové portfolio Portálu.

Výkonnost
Období Růstové portfolio Benchmark MSCI World NET
2019 +30,4% +28,4%
2020 +12,7% +9,6%
2021 +55,7% +28,0%
do 18.11.2022 -2,0% -12,8%
Roční návratnost +22,3% +11,9%
Od počátku +124,2% +57,2%
Metodika výpočtu: time-weighted return. Návratnost je kalkulovaná v CZK (Kč) po stržení daně z dividendy a po zaplacení poplatků brokerovi. V pravém sloupci je srovnání se světovým indexem akcií.
obchodovani akcii

Můj přístup

  • Postupně přidávám další sledované podniky s tím, jak procházím různé trhy a sektory. Dívám se po celém světě (USA, Evropa, Kanada, Asie, Jižní Amerika, Rusko) a napříč sektory (od těžařů komodit, přes industriální podniky, poskytovatele služeb, vlastníky nemovitostí až po technologické společnosti).
  • Portál obsahuje dvě portfolia (růstové a dividendové), kde přesně vidíte, co vlastním. Do dvou hodin od provedení obchodu posílám e-mail s oznámením transakce. Průměrně provedu v portfoliu jeden obchod za měsíc.
  • Portál obsahuje také rozvíjející se vzdělávací sekci, která cílí na propojení teorie s praxí. Používám analyzované podniky pro přiblížení způsobu ohodnocení podniků a úspěšné analýzy finančních výkazů.
  • Má požadovaná minimální dlouhodobá návratnost investice je 15 % ročně z pohledu vlastníka (skrze růst ceny akcie a dividendy). Zároveň je pro mě stěžejní minimalizovat riziko ztráty vloženého kapitálu. Tato kombinace se nevyskytuje často, nicméně díky rozsáhlému výzkumu příležitostí takové příležitosti čas od času nacházím.

Stovky spokojených uživatelů…

Velice oceňuji co pro nás děláte. – Martin

Velmi se mi libí jak máte zpracované analýzy. Jednoduché, přehledné a snadno pochopitelné. Také se mi líbí Váš názor a určitá opatrnost v něm. Také oceňuji, že uvádíte své portfolio včetně nákupních cen. Dává to Vašemu projektu mnohem větší důvěryhodnost a myslím, že na této myšlence svůj projekt stavíte.

Jiří

Váš portál je presne to čo som potreboval aby som si trúfol začal s investovaním. Vlastne som sa o akcie začal reálne zaujímať až vďaka vašim videám na YouTube a začal som aj študovať literatúru ktorá sa tým zaoberá pretože nechcem byť dlhodobo závislí od jedného zdroja informácií.

Zdeno

U investování mě baví, že co se naučím, tak si můžu ihned vyzkoušet v praxi. Věřím, že právě vzdělávání je tou nejbezpečnější cestou k ziskovému portfoliu! Platím si několik portálů např. Investopedia, Motley Fool, Simply Wall Street a s čistým svědomím můžu doporučit i portál Rozumný investor. Cením si srozumitelnosti, kvality informací a pro mnohé bude výhodou, že je v češtině.

Tomáš

Má filozofie

Kvalita se projeví. Pokud investuji do kvalitního podniku za dobrou cenu, dříve nebo později se hodnota projeví také na ceně akcie či na dividendách. Dívám se očima vlastníka podniku, nesnažím se spekulovat na krátkodobou cenu akcie.

Mé zaměření

Specializuji se na dlouhodobé hodnotové investování na základě fundamentální analýzy. Porozumění tomu, co podnik dělá, kde je jeho konkurenční výhoda, a jak ve skutečnosti vytváří hodnotu spolu s analýzou finančních výkazů mi dává spolehlivý základ pro investiční rozhodnutí.

2019-2039

Růstové portfolio jsem zahájil v roce 2018, dividendové v roce 2020. Službu Portál jsem zahájil v roce 2019. Mým cílem je budovat tato portfolia minimálně do roku 2039.

Základem jsou detailní analýzy…

Můj investiční proces začíná průzkumem zajímavých investic. Ty podniky, které při aktuální ceně akcie vypadají příznivě, pak zpracuji v podobě detailní analýzy v pdf na 10 až 25 stránek. Součástí analýzy je mimo jiné pohled na daný sektor, způsob podnikání, konkurenční výhodu, finanční výkazy, rizika a výpočet možné návratnosti.

Vpravo je výstřižek z původní analýzy Secure Energy Services, kde jsem realizoval 80% zisk během 2 měsíců. Při nákupu byla má očekávaná návratnost na základě skutečné ziskovosti společnosti 25 % ročně. Netrvalo to dlouho, cena této podhodnocené akcie vzrostla a já prodal s tím, že prostředky dále reinvestuji. Obvykle, úspěšná investice se realizuje za delší dobu. Může to trvat i pět let. Některé investice neprodávám, ale dlouhodobě držím, pokud pokračují v generování hodnoty pro akcionáře a nejsou předražené.

priklad investice

Navštivte Portál:

Email

jindrich@rozumnyinvestor.cz

Jak mě lépe poznat

Navštivte YouTube kanál Rozumný investor.