RYCHLÉ ODKAZY:
Pro neregistrované zájemce: https://rozumnyinvestor.teachable.com/p/portal/

Přímý odkaz pro členy Portálu: https://rozumnyinvestor.teachable.com/courses/enrolled/689953
(musíte být přihlášení v teachable.com)

V případě jakýchkoliv problémů mi prosím dejte vědět.

Na Portálu nabízím: 1) svá skutečná akciová portfolia, 2) analýzy podniků a sektorů, které pravidelně aktualizuji, 3) vzdělávání v oblasti dlouhodobého investování.

Portfolio podniků

Přesně vidíte, jaké podniky vlastním a proč. Na Portálu jsou dvě portfolia, ve kterých mám své vlastní peníze: Jedno je zaměřené na pasivní příjem skrze dividendy a to druhé má za cíl akumulaci bohatství (růst).

Jakou mám strategii pro své dividendové portfolio (+ příklad akcie)

Aktuální stav portfolií

Vždy vidíte, co vlastním a kolik toho vlastním. Včetně hotovosti na účtu.

Analýzy

Na Portálu jsou všechny mé detailní analýzy podniků: výkonnost, kvalita, rizika, budoucnost atd. Sdílím také analýzy sektorů.

Aktuální obchody

Pokud provedu nějaký obchod, ještě ten stejný den se to dozvíte e-mailem.

Hodnotové investování

Vzdělávací materiály na podporu Vaší cesty. Spojení teorie a praxe.

Reference

„Velmi se mi libí jak máte zpracované analýzy. Jednoduché, přehledné a snadno pochopitelné. Také se mi líbí Váš názor a určitá opatrnost v něm. Také oceňuji, že uvádíte své portfolio včetně nákupních cen. Dává to Vašemu projektu mnohem větší důvěryhodnost a myslím, že na této myšlence svůj projekt stavíte.“ – Jiří

„Váš portál je presne to čo som potreboval aby som si trúfol začal s investovaním. Vlastne som sa o akcie začal reálne zaujímať až vďaka vašim videám na YouTube a začal som aj študovať literatúru ktorá sa tým zaoberá pretože nechcem byť dlhodobo závislí od jedného zdroja informácií.“ – Zdenko

„U investování mě baví, že co se naučím, tak si můžu ihned vyzkoušet v praxi. Věřím, že právě vzdělávání je tou nejbezpečnější cestou k ziskovému portfoliu! Platím si několik portálů např. Investopedia, Motley Fool, Simply Wall Street a s čistým svědomím můžu doporučit i portál Rozumný investor. Cením si srozumitelnosti, kvality informací a pro mnohé bude výhodou, že je v češtině. “ – Tomáš

Navštívit další reference…

tvorba portfolia

Má portfolia: Dividendy a Růst

Základem mých rozhodnutí je minimalizace rizika a očekávaný dlouhodobý výnos min. 15 % ročně. Takových podniků není mnoho, ze stovek analyzovaných společností se ovšem vždy něco najde. Dívám se po celém světě.

Pokud koupím podnik, který budu velmi rád vlastnit i za 10 let a který jsem koupil za velmi atraktivní cenu, můžu v klidu spát. Vím přesně, co vlastním, a tak vím, co dělat.

Dlouhodobě, ceny na trhu odrážejí skutečnou výkonnost podniku (zisk/cash flow). Krátkodobě je tomu často jinak, což vytváří příležitost nakupovat či prodávat.

analyzy akcii

Analýzy podniků a sektorů

Na platformě zveřejňuji své analýzy jednotlivých podniků a sektorů, na kterých působí. Doplňuji jejich aktualizace. Nakupuji také analýzy ze zahraničí, na jejichž základě si utvářím svůj pohled.

Na základě analýz můžete provádět svá vlastní rozhodnutí, zda chcete do daného podniku investovat či ne. Ne všechno je pro každého, nicméně věřím, že si najdete to svoje.

„Ta největší výhoda, kterou soukromý investor může mít, je dlouhodobá orientace.“ – S. Klarman

obchodovani akcii

Aktuální obchody

Dostáváte e-mailem informace o nákupu či prodeji v mém portfoliu ten stejný den, kdy jsem obchod učinil.

Dodávám také zdůvodnění, proč tak dělám, abyste se mohli sami rozhodnout.

„Cena je to, co zaplatíte, hodnota je to, co dostanete.“ – W. Buffett

Portál: Portfolio – Často kladené dotazy

Je toto investování pro mě?

Toto investování je pro ty, kteří chtějí dlouhodobě budovat bohatství či pasivní příjem. Doporučuji investovat peníze, o kterých víte, že je nebudete během následujících 8 let potřebovat. To Vám dá prostor cítit se v klidu, a nebudete tak spekulovat. Pro individuální finanční či investiční poradenství se prosím obraťte na kvalifikovaného poradce.

Toto není způsob, jak našetřit na to, abyste si mohli za 2 roky dovolit hypotéku na bydlení či abyste si za rok koupili nové auto. Pro tyto účely je daleko vhodnější spořící účet.

Také, pokud jste si půjčili s vysokým úrokem (více než 5 %), nejrozumnější, co můžete udělat, je nejprve splatit tento dluh.

Pokud nesnesete pohled na to, jak cena (ne nutně hodnota) Vašeho podniku na trhu klesá (klidně i o 50 %), toto není pro Vás.

Pokud chcete každý měsíc pouze bezmyšlenkovitě posílat peníze do nějakého fondu či na nějaké spoření, toto není pro Vás. Toto investování vyžaduje ochotu spravovat své peníze (což nemusí být vůbec náročné) a zahrnuje přijetí odpovědnosti za naše finance.

Kolik musím mít peněz, abych mohl začít takto investovat?

Záleží na Vás. Pokud se cítíte, že nemáte dost, můžete se učit i s málem. A až budete mít více, budete mít více znalostí a zkušeností. Skutečně vlastnit nějaké akcie je jiná zkušenost, než si s tím jen hrát na papíře.

Jakou návratnost můžu očekávat?

Investuji do podniků, když jejich očekávaná dlouhodobá ziskovost (cash flow či zisk vůči ceně, kterou platím), je aspoň 15 % ročně. Dlouhodobě by tedy má návratnost měla být aspoň 15 %. První rok mého portfolia (8/2018 – 8/2019) to bylo ještě trochu více, nicméně jeden rok není příliš určující.

Úspěšný přístup investora

Protože znát kvalitní podniky není vše.

Dopis Warrena Buffetta: Esence úspěšného investování

Návody

Na Portálu sdílím praktické návody: jak začít, jak strukturovat portfolio, otázky zdanění atd.

Principy

Úspěch záleží na správném dlouhodobém přístupu. Téměř každý se totiž nechá zviklat krátkodobými náladami trhu.

Nejedná se o finanční poradenství, ani investiční poradenství. Na Portálu zveřejňuji své subjektivní názory (včetně úvah o budoucnosti, které budou pravděpodobně odlišné od reality) a svůj přístup k investování. Neposkytuji individuální rady, do čeho investovat. Konkrétní investice, které jsou dobré pro mě, nemusí být dobré pro Vás. Pokud potřebujete individuální finanční či investiční poradenství, prosím, obraťte se na kvalifikovaného poradce.